Jak odczytać wyniki morfologii 16-tygodniowego dziecka?

Odebrałam wyniki mojej 16-tygodniowej córki i jestem zaniepokojona . Pediatra za dużo nie powiedział. Proszę o anolizę . RBC-3.78 HCT-31.8 MCV-84 RDW-13.0 HGB-10.4 MCH-28 MCHC-32.7 PLT-485 MPV-6.5 WBC-14.6 LYM-10.1 LYM%-70 MID-1.1 MID%-07 GRA-3.4 GRA%-23 Na rozmazie krwi limfocyty 82,granulocyty podzielone 12, kwasochłonne 6.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Wyniki przedstawione przez Panią mieszczą się w normie dla wieku dziecka.

Warto za jakiś czas powtórzyć morfologię i zwrócić uwagę na poziom hemoglobiny-HGB oraz erytrocytów - RBC, czy się nie obniżają.

Ponadto na płytki krwi-PLT, czy ich poziom nie rośnie.

W rozmazie obserwować stosunek granulocytów obojętnochłonnych podzielonych do limfocytów. Limfocyty nie powinny narastać, a granulocyty obniżać się.

Pozdrawiam serdecznie