Jak odróżnić świąd od chorób wywołanych np. nerwicą?

To jak w takim razie odroznic swiad, ktory jest objawem w/w choroby od takiego, ktory jest wywolany np. nerwica lub innymi niegroznymi chorobami? Czy istnieja jakies badania krwi, ktore pozwola stwierdzic czy jest sie chorym na ziarnice- chloniaka?

Witam. Nie do końca jest dla mnie jasny ten tekst, jakby był kontynuacją wcześniejszego tekstu, ale myślę, że warto udać się do dermatologa z dolegliowściami skórnymi.
Magdalena Brabec

Mgr Ewa Kohnke Psycholog, Gdynia

W pierwszym rzędzie należy przeprowadzić badania lekarskie wyjaśniające przyczynę świądu z punktu widzenia somatycznego. W sytuacji, gdy zostaną wykluczone przyczyny somatyczne, można rozważyć przyczynę psychiczną. Lekarz prowadzący ma wiedzę, by rozpoznać sytuację fachowo. Pozdrawiam i życzę zdrowia. Ewa Kohnke