Jak odróżnić wczesną ciążę od zapalenia przydatków?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Zapalenie przydatków może być ostre lub przewlekłe. Przy ostrym zapaleniu przydatków występują  silny ból skurczowy w dole brzucha, wysoka temperatura, nudności, a nawet wymioty oraz upławy o nieprzyjemnym zapachu. Dolegliwości bólowe występują  w czasie stosunku i podczas badania ginekologicznego. W przewlekłym zapaleniu przydatków  dochodzą dodatkowo obfite, nieregularne lub bolesne miesiączki, bóle krzyża oraz ogólne zmęczenie.
W przypadku ciąży pierwszym objawem jest zatrzymanie miesiączki, uczucie senności, zmęczenia. Inne objawy takie jak nudności, częstomocz pojawiają się zazwyczaj nieco później.
Zawsze w przypadku wątpliwości można wykonać test ciążowy. Najlepiej zrobić go w dniu spodziewanej miesiączki.

Pozdrawiam