Jak oduczyć dziecko jedzenia w nocy? Co robić?

Witam. Moja sześciomiesięczna córka budzi się często w nocy. Kąpię ją o 18, a ok. 19 idzie spać, jedząc butelkę z kaszką. Wieczorem ok. 23 się budzi i później nawet co 2 godziny. Więc daję jej herbatkę uspokajającą do picia i mleko. Może jest to tym spowodowane, że w dzień nie chce za bardzo jeść, a w nocy nadrabia. Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem, co mam robić. Gdy była mniejsza, przesypiała całe noce. Dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Dziecko w zależności o indywidualnych cech, różnie realizuje swoje potrzeby: jedzenia, snu, zabawy i inne. Pani córeczka budzi się w nocy na jedzenie i jest to normalne zachowanie, choć zapewne uciążliwe. Zachęcam do uzbrojenia się w cierpliwość, odsypiania w miarę możliwości zarwanych nocy oraz uświadomienia sobie, że dziecko jeszcze długo będzie absorbować swoją obecnością i domagać się realizacji swoich potrzeb;)

Pozdrawiam