Jak oduczyć dziecko nocnych karmień?

Witam. Moja córka ma 6 miesięcy, od pewnego czasu śpi bardzo niespokojnie. Czasem budzi się w nocy z płaczem, często marudzi, przewraca się z boku na bok. Raz podałam jej P*** w syropie, ale to nic nie pomogło. Smarowałam dziąsła żelem, jednak także bez zmian. Wczoraj dostała na noc czopek V*** i znowu bez poprawy. W dodatku jadła o godz. 20 i spała do 5., a teraz budzi się na jedzenie o 1 lub 3 w nocy. Jak oduczyć dziecko nocnych karmień? Dodam, że sen jest bardzo płytki. Proszę o poradę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Zapewne niepokoi Panią zachowanie córeczki. Zapotrzebowanie na sen i realizowanie tej potrzeby jest różne u różnych dzieci. Nie jest również stałym zachowaniem, tylko podlega, tak samo jak rozwój dziecka, pewnym przejściowym zmianom. Proszę na początek skontaktować się z lekarzem pediatrą i poinformować o swoich niepokojach, być może płytki sen jest wynikiem diety lub innych przyczyn, które można wytłumaczyć medycznie.

Proponuję również zwrócić uwagę na temperaturę i wilgotność powietrza w pomieszczeniu, w którym śpi dziecko. Często maluchy źle śpią w pokojach bardzo ciepłych i suchych.

Dodatkowo zachęcam do zapoznania się z literaturą, w której opisane są wierszyki - masażyki dla dzieci lub po prostu skontaktować się z terapeutą sensorycznym, który pokaże jakie masaże, określonych części ciała dziecka, wpływają korzystnie na jego umiejętność relaksowania się i wyciszania. To niewątpliwie także wpływa pozytywnie na sen.

Pozdrawiam!