Jak odzyskać formę?

Witam! Chciałabym odzyskać moją dawną formę. Mam 16 lat, od 6 nie ćwiczę na WFie - najpierw powodem była wada serca (ale już jest w porządku), potem uraz nogi (zwichnięcie stawu skokowego z naderwaniem więzadeł). W przyszłym roku (szkolnym) chciałabym uczęszczać na zajęcia taneczne z elementami sztuk walki. Wiem, że muszę być "rozciągnięta" i mieć lepszą kondycję niż teraz. Mam bardzo słabe mięśnie rąk i brzucha; dodam, że dalej jeszcze chodzę w stabilizatorze, by nie urazić nogi po raz kolejny. Jak mogę ćwiczyć? Chciałabym uniknąć zajęć na siłowni i basenu...
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Właśnie basen będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Ćwiczenia w wodzie są bezpieczne, zmniejszają ryzyko urazów i nie są aż tak męczące. Możesz pływać lub zapisać się na aqua aerobic. Inną formą ćwiczeń na rozciągnięcie i przygotowanie ciała jest pilates oraz joga (łagodne formy dla początkujących). Możesz ćwiczyć w domu z płytek CD lub z naszej strony, albo też zapisać się na zajęcia dodatkowe.

Pozdrawiam.