Jak odzyskać miłość mojego życia?

Witam! Moje pytanie będzie chaotyczne. Nie wiem, co mam zrobić, odeszła ode mnie dziewczyna, byliśmy ze sobą 3,5 roku. Kiedyś w moim życiu pewna kobieta zniszczyła i zakopała głęboko moje uczucia, uczucie kochać. Po roku poznałem Magdę. Magda walczyła o moje uczucia, dając mi wiele miłości, ale ja nie zawsze to doceniałem. Mieszkaliśmy 3 lata ze sobą u moich rodziców. Moi rodzice kochają Magdę jak własną córkę. Rok temu coś się ze mną stało, zerwałem z nią pod wpływem emocji. Wiele się w tym okresie u mnie działo. Zburzyli mi dom pod budowę drogi, umarła mi babcia, do tego moja mama dostała udaru mózgu, ale Magda była blisko mnie, pomimo tego co zrobiłem, nie odpychałem jej.

Zeszliśmy się ponownie, mówiła że nigdy mnie nie zostawi, że mnie bardzo kocha, to samo powtarzała mojej mamie. 25.12.2011 r. pokłóciliśmy się, nawet nie wiem o co. Wyjechała do rodziców, mówiąc że potrzebuje czasu, musi to przemyśleć odpocząć mówiąc - daj mi czas, daj nam czas. Do 23 stycznia przemyślałem wszystkie błędy, cały nasz związek zrozumiałem jak bardzo ją kocham, jak bardzo mi jej brak. Jest kobietą mojego życia. 23 stycznia zerwała ze mną, mówiąc że nie zamyka furtki, że nie wie, może wróci za 2 tygodnie, miesiąc, może pół roku. Mówiła, że chce, żebyśmy się widywali na kawie, chodzili na spacery, wiem że nadal mnie kocha. Rozmawiałem z nią, powiedziałem, że to, o co walczyła ma teraz przed sobą, że możemy, mogę to naprawić. Nie zabrała wszystkich swoich rzeczy.

Nie wiem, co mam robić, nie jem zgubiłem już 10 kg. Piję tylko kawę i palę papierosy. Usypiam z jej bluzą, tak bardzo brak mi jej zapachu. Powiedziała, że nie wierzy, że się zmieniłem w tak krótkim czasie. Zmieniłem się, zrozumiałem, np. dzwoni do mnie, że dojechała z pracy do domu, pisze esemesy Dzień dobry, milutkiego dnia, zaczynam wariować. Nie potrafię bez niej żyć. Widujemy się około raz na tydzień. Walczę o nią, ale chyba co tylko mogłem, to zrobiłem. Nie wiem co dalej. Nie dopuszczam myśli w głowie, że już nie będziemy razem. Z dwóch stron mamy przyjaciół. Mój przyjaciel i jej przyjaciółka, mówią żebym odpuścił, żeby Magda zatęskniła za mną, ale ja nie wiem jak. Boję się, że stracę ją na zawsze. Moje emocje są na skraju wytrzymałości. Ile to może potrwać i czy jest. Jakaś nadzieja, że wrócimy do siebie? Ja ją kocham i z tego co wiem, Magda kocha mnie. Proszę o pomoc i przepraszam za taką chaotyczną słów. Ale nie potrafię zebrać myśli normalnie. Mam 28 lat. Magda ma 25.

Witam!

Jest Pan pod wpływem silnych emocji. W takiej sytuacji normalne jest, że nie może Pan pozbierać myśli, intensywnie szuka Pan rozwiązań i czuje Pan silne psychiczne napięcie. Odrzucenie powoduje, że człowiek przestaje myśleć racjonalnie i robi wszystko, żeby odzyskać ukochaną osobę. Pyta Pan, czy jest szansa, żebyście znowu byli razem. Szansa jest zawsze. Warto natomiast zastanowić się, czy zbyt usilnymi działaniami nie zniechęci Pan dziewczyny. Dobrze byłoby porozmawiać z ukochaną na temat wzajemnych oczekiwań. Pan uważa, że się trwale zmienił, że zrozumiał Pan swoje błędy. Warto zastanowić się, czy zmiana nie jest tymczasowa, spowodowana porzuceniem. Wbrew pozorom nie jest łatwo wprowadzić trwałe zmiany w swoich nawykach i przekonaniach. Dlatego warto rozmawiać o tym z dziewczyną. Proszę zastanowić się, co chciałby jej Pan powiedzieć i o co ją zapytać na najbliższym spotkaniu. Dobrze jest spisać takie przemyślenia i zabrać ze sobą. Będzie Pan mógł spojrzeć na swoje zapiski i poprowadzić odpowiednio rozmowę. Może Pan zaproponować wspólną wizytę u psychologa. Takie spotkanie/spotkania mogą Wam pomóc zrozumieć siebie nawzajem i wyjaśnić sobie trudne kwestie.

Pozdrawiam

Dzień Dobry Panu,

Rozumiem, jak trudnych emocji Pan doświadcza, będąc w takiej niepewności.
Pana Dziewczyna kocha Pana, i jest duża nadzieja (pozostawione rzeczy u Pana, kontakt SMS-owy, spotkania...), jednak nie pozostaje Panu jak przyjąć do wiadomości Jej decyzję i dać ku temu przestrzeń.

Życzę Panu żeby się Wam udało,
irena.mielnik.madej@gmail.com