Jak odżywiać się po anoreksji, aby nie przytyć i wrócić do zdrowia?

Jak jeść po anoreksji by nie przytyć i wrócić do zdrowia ?

Należy zacząć wprowadzać produkty stopniowo obserwując swoje reakcje. Jeść 5 razy dziennie, stopniowo wprowadzać węglowodany. Dużo warzyw oraz białka + dobre tłuszcze (olej lniany/oliwa z oliwek. Ale nie znam Pani przypadku, musiałabym z PAnią porozmawiać,nie wiem czy jadła Pani coś wcześniej,c zy raczej prawie nic oraz jak Pani reaguje psychicznie na dane produkty (bo jest to zdecydowanie stres przy anoreksji). Do tego warto wprowadzić aktywność fizyczną.
Pozdrawiam i gratuluję powrotu do zdrowia!
Ewa Trusewicz, dietetyk, dietcoach
www.dietaifitness.pl

Witam serdecznie!
Zachęcam do bezpośredniej konsultacji dietetycznej w celu ustalenia indywidualnych zaleceń żywieniowych. Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska