Jak ograniczenie spożywania alkoholu wpłynie na mój organizm?

Rzsucilem palenie papierosow I marihuane teraz chce sie oduczyc picia czestego alkoholu I tu sie rodzi moje pytanie bo o to mi chodzi .... Czy wplywnie to na moja emocjonalnosc asertywnosc lenistwo motywacje koncentracje pamiec zdolnosc uczenia sie oraz jakies pozytywne zmiany fizyczne.... ?

Rozumiem, że to tej pory sferę emocjonalna i motywacyjną, a także poznawczą regulował Pan substancjami psychoaktywnymi (narkotyki, alkohol). Oznacza to, że nie miał Pan nad nią ani kontroli ani też nie miał Pan szansy tak naprawdę poznać i zrozumieć siebie. Odpowiadając zatem na Pana pytanie- odstawienie tych używek na pewno spowoduje zmiany w tych sferach. Trzeźwienie może być okresem trudnym, ale jego efektem może być realne poznanie siebie, swoich emocji, potrzeb i oczekiwań oraz nauczenie się realnego i adekwatnego, adaptacyjnego ich spełniania.