Jak określić dzień zapłodnienia?

Witam! Mam 36 lat od 3 lat zażywałam tabletki antykoncepcyjne. 4 sierpnia zaczęłam następny listek, po 4 dniach odłożyłam tabletki, dostałam okres po 40 dniach, tj. 14 września. Nie brałam tebletek, współżyłam 20, 21, 26, 27, 28, 30 września i 10 października. 17 października zrobiłam test - wyszedł pozytywny. Bardzo proszę powiedzieć, w którym dniu mogłam zajść w ciążę. Czy to dni wrześniowe, czy ten w październiku. To dla mnie ważne, gdyż spałam z 2 mężczyznami. PROSZE MI POMÓC!!!

36 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Dużo bardziej prawdopobne jest, że zaszła Pani w ciążę we wrześniu, ponieważ był to środek cyklu (okres płodny), a ponadto, gdyby zaszła Pani w ciążę 10 października, to po 7 dniach od stosunku test prawie na pewno nie wyszedłby jeszcze pozytywnie. Nie odpowiem Pani jednak ze stuprocentową pewnością, ponieważ po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych pierwsze kilka cykli często jest nieregularnych i trudno stwierdzić, kiedy występuje owulacja. Najłatwiej uzyska Pani odpowiedź na swoje pytanie, udając się na wizytę do ginekologa, który wykona badanie USG.  Najbardziej miarodajne w ustalaniu wieku ciąży jest badanie ok. 10-12 tygodnia od terminu ostatniej miesiączki.

Pozdrawiam serdecznie!