Jak określić wiek ciążowy?

Witam.
Ostatni okres miałam 11 marca 2010r. Wykonałam test ciążowy- druga kreseczka wyszła bardzo słabo. U lekarza potwierdziło się, że jestem w ciąży. Tylko, że jest jeszcze bardzo wcześnie. Najprawdopodobniej do zapłodnienia doszło ok 25 marca 2010r., czyli teoretycznie dziś 16 marca jestem w 3 tygodniu ciąży. Natomiast według ostatniej miesiączki to 5 tydzień.
Dziś odebrałam wynik i BHCG mam 1683mlU/ml. Wnioskując z tego co napisałam chciałabym się dowiedzieć, który to dokładnie może być tydzień i czy poziom hormonu jest prawidłowy?
Lekarz zaczął mnie straszyć ciążą pozamaciczną, w sumie to nawet nie wiem dlaczego (nie jestem zadowolona z wizyty i idę do innego specjalisty w środę).
Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam i z góry dziękuję E.

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!
Podany wynik oznaczenia beta-HCG we krwi odpowiada 5-temu tygodniowi ciąży. Wiek ciążowy i termin porodu określa się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki lub weryfikowany na podstawie długości CRL zarodka w badaniu ultrasonograficznym wykonanym po 6-tym tygodniu ciąży. Nie wiem na jakiej podstawie lekarz wysunął podejrzenie ciąży pozamacicznej, najprawdopodobniej z powodu braku echa jaja płodowego w jamie macicy - w piątym miesiącu powinno być już widoczne, echo zarodka powinno się pojawić w ciągu następnego tygodnia. W celu potwierdzenia rozpoznania należy wykonać powtórne badanie usg po 6-tym tygodniu ciąży liczonego wg. ostatniej miesiączki. W razie potwierdzenia rozpoznania ciąży pozamacicznej konieczna będzie hospitaliazacja i laparoskopii w celu jej znalezienia i usunięcia, gdyż jest ona stanem zagrażając życiu kobiety. Proszę być jednak dobrej myśli, nadal istnieje możliwość, że ciąża rozwija się prawidłowo.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.