Jak opanować emocje w momencie stresu?

Witam. Mam 20 lat. Jestem bardzo roztrzepaną i emocjonalną osobą. Gdy tylko się czymś stresuję lub gdzieś się śpieszę, wytwarzam wokół siebie "chaos". Nie potrafię się wtedy uspokoić. Chciałabym być spokojniejsza i wykonywać czynności dokładniej, ale zbyt łatwo ulegam emocjom. Ludzie patrzą się na mnie jak na wariatkę. Brakuje mi umiejętności koncentracji. Moje pytanie brzmi: Jak opanować emocje i w momencie stresu lub pośpiechu wykonywać wszystko na spokojnie? Czy są jakieś sprawdzone metody?

Istnieją odpowiednie szkolenia z zarządzania stresem i kontrolowania emocji. Innym sposobem może być osobisty kontakt z psychologiem. Dobrym sposobem jest również regularne ćwiczenie relaksacji, by w sytacji stresu umieć się uspokoić i zrelaksować. Pozdrawiam

Stresem można nauczyć się zarządzać, ponieważ i brak czasem napięcia skutkuje deficytem motywacyjnym. Nie zachęcam jednak w tym względzie do terapii! Proponuję natomiast treningi psychologiczne..