Jak pohamować apetyt na słodycze?

Cześć. Jestem dziewczyną i mam 12 lat. Mój brzuch jest dosyć odstający i przez to przezywają mnie chłopcy, dlatego chcę się pozbyć tego brzucha. Moja waga wynosi 43 kg, wzrost 144,5 cm. Nie mogę się opamiętać, jak mama upiecze jakiś placek albo coś. Poproszę o dietę i kilka porad, jak mogę sobie poradzić z tym jedzeniem słodyczy. Z góry bardzo dziękuję.

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa (świadczy o tym wskaźnik BMI odniesiony do siatki centylowej). Nie powinnaś się odchudzać. Jesteś także bardzo młoda, stąd wszelkiego rodzaju diety odchudzające nie są polecane - zwłaszcza, jeśli miałabyś stosować je na własną rękę.

Spędzaj jak najwięcej czasu na dworzu. Jeśli boisz się, że przytyjesz od ciast pieczonych przez mamę - poproś ją, żeby zaprzestała pieczenia.

Proponowałabym Ci zapoznanie się z Piramidą Zdrowego Żywienia:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci.

Pozdrawiam