Jak pokonać lęk przed wizją końca świata?

Witam. Mam 20 lat, jestem kobietą. Jakiś czas temu (ok. 6 m-cy) czytałam dużo o końcu świata, o ludziach, którzy to przepowiadają, o roku 2012. Bardzo się bałam. W nocy nie mogłam spać, nie jadłam, w głowie miałam tylko jedną myśl - wszystko mówiło mi, że zbliża się koniec, nawet ciemne chmury na niebie przed burzą. Nie mogłam się na niczym skupić. Brałam tabletki uspokajające itp. - pomogły, lecz myśli nadal wracają. Czasem zastanawiam się czy jest sens studiować, czy jest sens się starać skoro tego wszystkiego i tak może nie być. Wiem że "końców świata" było już przepowiadanych bardzo wiele, jednak nie mogę sobie z tym poradzić. Bardzo proszę o pomoc.

Witam!

Powracające natrętne myśli wywołujące stany lękowe są poważnym problemem. Odczuwa Pani bezsens w działaniu i odczuwa dolegliwości związane z napadami lęku. Może Pani popracować nad swoim problemem razem z psychologiem.

Myślę, że nikt z nas nie może mieć pewności czym jest koniec świata, ani kiedy nastąpi. Dlatego też warto jest dalej się rozwijać i starać osiągać jak najlepsze wyniki w swoich zamierzeniach. Praca z psychologiem może być dla Pani szansą pozbycia się lęków oraz pojawienia się motywacji do działania.

Pozdrawiam