Jak pokonać stres?

Mam problemy z radzeniem sobie ze stresem. W sytuacjach stresowych trudno jest mi się wypowiadać, jak również bardzo często towarzyszą temu dziwne odruchy. Bardzo to mi przeszkadza, ponieważ jestem studentką polonistyki i w przyszłości chciałabym wykonywać zawód nauczyciela. Czy w takiej sytuacji powinnam skorzystać z wizyty u psychologa? Czy on by mi pomógł?
KOBIETA ponad rok temu

Witam.

W przypadku odczuwania problemów związanych z nadmiernym stresem, najbardziej zalecaną obecnie terapią jest terapia poznawczo-behawioralna.
Praca nad stresem składa się między innymi z umiejętności monitorowania sytuacji stresowych, rozpoznawania swoich objawów oraz ostatecznie zamiany sposobów niekonstruktywnych na takie, które pomogą Ci uporać się z problemem.

Serdecznie pozdrawiam