Jak pokonać stres i strach przed szkołą?

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak przeżyć pierwsze dni po feriach w szkole. Mam 18 lat, chodzę do LO - zawsze w ostatni tydzień ferii, wakacji zaczynam się bać powrotu do szkoły, po tygodniu, lub 2 zaczyna to mijać i jest mi obojętnie. Proszę o jakąś poradę jak przeżyć w spokoju ten pierwszy tydzień i dzisiejszy dzień (nie mogę jeść, kreci mi się w głowie i ogólnie źle się czuję).

18 LAT ponad rok temu

Witam!
Jeśli chcesz brać leki zmniejszające lęk i wyciszające, to zgłoś się do lekarza, który będzie mógł dobrać lek oraz dawkę do Twoich potrzeb. Mama nie powinna dawać Ci swoich leków bez konsultacji z lekarzem. Z lękiem przed szkołą można sobie poradzić np. stosując techniki relaksacyjne, korzystając ze wsparcia innych osób, uczestnicząc w spotkaniach z psychologiem lub korzystając z telefonu zaufania.
Spróbuj znaleźć dla siebie taką aktywność, która pozwoli Ci się zrelaksować i zmniejszyć nieprzyjemne doznania. Warto także rozmawiać o swoich uczuciach i obawach. Kiedy nazywasz to co czujesz, wtedy uzyskujesz nad tymi uczuciami kontrolę i łatwiej jest sobie z nimi radzić. Zastanów się także, czego tak naprawdę się boisz i jak możesz to zmienić, żeby się nie stresować.

Pozdrawiam