Jak pokonać wstyd przed pierwszą wizytą u ginekologa?

Witam nigdy nie byl u ginekologa jak sie do takiej wizyty przygotowac i przekonac oraz pokonac wstyd ;)

Lek. Marta Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim nie ma się czego bać i wstydzić. Przed wizytą warto zadbać o higienę intymną-wypróżnić się, umyć okolice intymne, zmienić wkładkę higieniczna/majtki. Zapewni to komfort zarówno Pani, jak i lekarzowi badającemu. Poza tym powinna Pani przypomnieć sobie w którym roku życia wystąpiła pierwsza miesiączka oraz spisać daty ostatnich krwawień miesiączkowych. Do wywiadu rodzinnego przydadzą się informacje dotyczące chorób ginekologicznych u babć, mamy (i) siostry. Może też Pani spisać sobie nurtujące pytania na kartce, by w trakcie wizyty o czymś nie zapomnieć. Nie ma głupich pytań, dlatego śmiało proszę dopytywać lekarza jeśli czegoś Pani nie zrozumie. Powodzenia!