Jak pomóc 33-letniemu synowi, który ma nerwicę lękową?

moj syn ma nerwice lekowa od lat chodzil do lekarza ale nic nie dziala /obecnie boi sie wyjsc z domu /starszy samobojstwem jest 4 lata po slubie ima synka 1 rok .co mam zrobic on sie meczy i ja tez //ma 33 lata pracowal juz 14 lat obecnie jest bez pracy /nie mze jej znalesc to dla niego okropny cios /a i jeszcze rodzina zony wciaz pieniadze pieniadze i masz chodzic dokosciola co robic,

Proponuję, aby syn jeszcze raz dokladnie został zdiagnozowany, gdyż tzw. "Nerwica lękowa" jest pojęciem zbyt ogólnym. Proszę udać się na konsultację do wykwalifikowanego psychoterapeuty. W leczeniu zaburzeń o podłożu nerwicowym same leki nie wystarczą. Niezbędna jest także psychoterapia. 12-tygodniowe programy psychoterapii dostępne są w ramach funduszu, potem niestety tylko prywatnie. Jest to koszt, ale warto go ponieść, ponieważ leczenie psychoterapeutyczne jest tu koniecznością. Należy mieć jednak świadomość, że psychoterapia jest procesem długoterminowym. Warto znaleźć wykwalifikowanego specjalistę, któremu syn zaufa i jak najszybciej rozpocząć odpowiednie leczenie.