Jak pomóc 5-latkowi przy napadach kaszlu?

Witam!nazywam sie Małgoska i mam synka ktory ma 5 lat i ma podejrzenie astmy oskrzelowej,jestesmy umowieni juz na wizyte do alergologa ,ale do tego czasu chcialabym sie dowiedziec jak moge jemu pomoc przy napadach kaszlu w dzien jak i w nocy?bo nie moge patrzec jak on sie meczy :-(bardzo prosze o pomoc,z gory dziekuje.Dodam ze dzisiaj co pare minut kaszle

Aleksander Ropielewski

Proszę udać się do lekarza medycyny rodzinnej lub w przypadku silnych dolegliwość na pogotowie, aby do czasu wizyty u alergologa syn otrzymał leczenie tymczasowe. Zwykle w takiej sytuacji podaje się długo i krótko działające beta-2 mimetyki. o wyborze leczenia i dawkach możę zadecydować jedynie lekarz po przeprowadzeniu badania.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Lek. Marta Gryszkiewicz

Lekarz rodzinny/pediatra powinien przepisać lek wziewny, doraźnie w trakcie napadu kaszlu.