Jak pomóc chłopakowi w depresji?

Witam, mam poważny problem - mój chłopak choruje na depresję, leczy się lekami już prawie dwa miesiące, ostatnio pominął 3 dawki leku ( rano pół tab., wieczorem całą), teraz znów bierze, ma zmienne nastroje, jak coś jest źle, nie po jego myśli, jakiś problem - idzie spać, robi się agresywny. Nie radzi sobie z tym wszystkim. Czy takie chwilowe pominięcie dawki może zaszkodzić w dalszym leczeniu i czy jest jakiś dodatkowy sposób by przyśpieszyć leczenie, czy jest możliwość powrócenia do normalnego stanu zdrowia? Parę lat temu leczył się już na to taką samą dawką, gdy była już całkowita poprawa sam odstawił leki (wtedy go poznałam). Zgodził się iść znów do psychiatry (tego co chodził poprzednio) niestety następną wizytę ma za ponad miesiąc:(. Bardzo martwię się o niego, chciałabym jakoś pomóc, ale nie wiem już jak, wspieram go jak mogę, teraz to chyba sama popadam w doła:(. Proszę o pomoc, z góry dziękuję, pozdrawiam - Kasia

ponad rok temu

Witam,
Jeżeli to nie pierwszy epizod depresji u Twojego chłopaka, to jest on z pewnością świadomy konsekwencji pominięcia kilku dawek leków.
Co do dodatkowego wsparcia terapii farmakologicznej, to jest oczywiście taka możliwość - osoba chorująca na depresję i lecząca się farmakologicznie zawsze może dodatkowo skorzystać z pomocy psychologa. Psychoterapia jest o tyle pożądana w takich sytuacjach, że daje możliwość odnalezienia przyczyny choroby, oraz pomaga wyuczyć się odpowiednich "narzędzi behawioralnych" wspierających pacjenta w dalszym życiu.
Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk