Jak pomóc dziecku, które uważa, że jest za grube?

Mój syn ma 11 lat , 148 cm wzrostu i około 45 kg. Od 5 lat bierze leki na alergie- Allertec i wdechy- Flixotide. Ciądle mówi ze jest gruby. Dodam że je nie dużo i bardzo lubi ruch- jazda na rowerze i gra w piłke. A mimo to nie chudnie. Ciągle powtarza że jest gruby i wstydzi się tego. Czy rzeczywiście waży za dużo i jak ja mu mogę pomóc ?
ponad rok temu

Witam,
Pani syn nie waży za dużo. Jednak ważne jest to jak my się czujemy w swoim ciele. Należy przeanalizować dokładnie jadłospis syna i wydaje mi się, że rozmowa z dietetykiem, dokonanie wszystkich pomiarów i zalecenia dostosowane do indywidualnych upodobań, preferencji i potrzeb mogą być pomocne!

Waga syna miescie sie w norme dla jego wzrostu, jednak jeśli chłopiec źle się czuje z taką wagą, to może schudnąć do max 39 kg przy aktualnym wzroście. Ogólnie dzieci nie odchudza się tak jak dorosłych, nie stosuje się niskoenegetycznych diet ale eliminuje sie niezdrowe słodkie i słone przekaski, gotowe dania itp, a zastępuje się je zdrowymi i zbilansowanymi posiłkami bogatymi w warzywa i owoce, produkty zbożowe z nie pełnego przemiału, chude mleko i nabiał, mięso, jaja. Dobrym pomysłem byłaby wizyta u dietetyczki, która podpowie Pani i synowi jak powinien się odżywiać.