Jak pomóc koledze, który jest uzależniony od narkotyków i alkoholu?

Witam. Chciałabym pisać tutaj, ponieważ potrzebuje porozmawiać na osobności z psychologiem który doradzi mi w jaki sposób pomóc koledze w uzależnieniu od narkotyków i alkoholu... Proszę o radę i e-mail lub gg żeby porozmawiać.
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie! Obawiam się, że mimo szczerych intencji sam na własną rękę nie pomożesz koledze wyjść z nałogu. Najlepiej, by było, gdybyś namówił swojego przyjaciela do wizyty w ośrodku leczenia uzależnień, gdzie mógłby skorzystać z profesjonalnej pomocy specjalistów. Jeżeli Twój kolega jest uzależniony od substancji psychoaktywnych, najprawdopodobniej konieczny będzie detoks oraz długotrwała psychoterapia. Więcej na temat leczenia narkomanii i alkoholizmu pod linkami: http://portal.abczdrowie.pl/pomoc-osobom-uzaleznionym-od-narkotykow http://portal.abczdrowie.pl/osrodki-leczenia-alkoholizmu http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-alkoholizm Pozdrawiam!

Dzień Dobry Pani,

Może Pani jedynie zachęcić Kolegę do podjęcia leczenia, jednak wskazana byłaby Jego gotowość na zdrowienie.

Może Pani skorzystać z informacyjnego Ogólnopolskiego Telefonu Zaufania,
tel. 801 190 990, czynny codziennie od 16.00-21.00 (dzwoniąc płaci się tylko za pierwszy impuls połączenia.

Oraz z bezpłatnego Kryzysowego Telefonu zaufania, nr 116 123, czynnego codziennie od 14.00-22.00, gdzie może pani otrzymać potrzebną Pani poradę psychologiczną.

Życzę Pani wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com