Jak pomóc mężowi po załamaniu?

Witam! Od niedawna jestem mężatką... tuż po ślubie zaczęły się problemy. Mój mąż uczestniczył w wypadku samochodowym na początku tego roku, w którym zginął jego kolega (kierowca), po tym się załamał. Następne wydarzenie to zdiagnozowanie raka, ale co się okazało - raka wcale nie ma, lekarz dał błędną diagnozę bez badań, które też trwały wiele, wiele czasu... Na domiar złego jeszcze brak pracy. Mąż nie czuje we mnie oparcia... Nie potrafię mu pomóc w żaden sposób, mówi, że wręcz doprowadzam go do szału obecnością swoją. W tym tygodniu ma się wybrać do lekarza, ale co ja mogę dla niego zrobić, by poczuł i zobaczył, że i mnie jest ciężko z tą sytuacją i chcę mu pomóc? Pozdrawiam, ŻonaMęża
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Wyobrażam sobie, że zaistniała sytuacja musi być trudna dla Was obojga. Przede wszystkim namów męża na wizytę u psychologa, gdyż doświadczył wielu traumatycznych doświadczeń w bardzo krótkim czasie i nie potrafi uporać się ze stresem pourazowym.
Myślę, że powinnaś dać mężowi czas by uporał się ze swoimi przeżyciami i wrócił do równowagi psychicznej, a wtedy z pewnością na nowo będziecie mogli budować Wasze kontakty. Tymczasem wspieraj go swoim spokojem i obecnością.

Powodzenia i pozdrawiam