Jak pomóc osobie, która przeżywa podjęcie nowej pracy?

Moja dziewczyna bardzo mocno przeżywa koniec studiów, podjęcie praktyk, nowej pracy. Myśli o praktykach w innym mieście co wiąże się z jej powrotem do rodzinnego domu i stałą rozłąkę ze mną. Wspieram ją jak potrafię jednak widzę, że sobie z tym nie radzi. Strasznie się mota i daje mi wybór czy z nią być. Proszę o poradę. Marek

Wybór czy pozostać w związku jest Państwa wspólną decyzją. Nikt nie powinien podejmować jej samodzielnie bo przecież dotyczy to Państwa wspólnego życia. Konieczne jest doprowadzenie do szczerej rozmowy na ten temat.

Witam!
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, Pana prośbę. Chciałby Pan porady sprawie:czy rozstać się z dziewczyną czy nie? Nie wiem właściwie skąd Pana wątpliwości. I jak wygląda Pana zaangażowanie w ten związek. Z listu dowiaduję się jedynie, że dziewczyna przeżywa pewien kryzys rozwojowy i kwestionuje różne sprawy w swoim życiu. Czyżby Panu udzieliła się jej niepewność? Decyzja, którą Pan próbuje podjąć może być tylko Pana osobistą decyzją, bo to Pan będzie przyjmował jej konsekwencje. Nikt nie może tego zrobić za Pana. Proponuję więc, żeby zastanowił się Pan nad uczuciami do swojej dziewczyny i sam podjął najwłaściwszą dla siebie decyzję.
Pozdrawiam!

To dla niej ważna zmiana, chaos uczuć jest w jakiś sposób zrozumiały. Podejmuje nowe życiowe zadania, kończy jakieś ważne etapy życiowe. Wspiera ja Pan, a to bardzo ważne. Czasem taki okres trzeba po prostu "przetrwać", mając świadomość, ze jest to cena za zmiany, dorosłość itp, która każdy z nas podejmuje.