Jak pomóc osobie z dużą fobią społeczną i depresją?

Jak pomóc osobie z dużą fobią społeczną i depresją, która chce się leczyć, zmienić swoje życie na lepsze? Rok temu podjeLa decyzje o pójściu do lekarza ale lęk i wstyd uniemożliwiają jej zrobienie tego pierwszego kroku - cały czas odwleka w czasie tą pierwszą wizyte.

Witam,

na początek może zgłosić się do psychologa, powiedzieć o swoich trudnościach podjętej decyzji, potrzebie jej realizacji. Wspólnie mogą wypracować metody dotarcia do lekarza. A może potrzebne jest po prostu towarzystwo drugiego człowieka, by osoba chora mogła pójść do lekarza, może wtedy poczuła by się bezpieczniej.

Pozdrawiam
Ewa Czernik