Jak pomóc przyjacielowi, który właśnie się rozwodzi?

Martwi mnie sytuacja przyjaciela rozwodzi się ale jest strasznie nagabywany przez żonę ciągłe klutnie wyzwiska ze jest nikim że nie zajmuje się córką choć przebywa z nią większość czasu nie wiem jak mu pomuc

Witam, dobrze, że Pani przyjaciel w tak bardzo trudnej życiowej sytuacji w jakiej się obecnie znalazł ma Panią. Już sam fakt, że jest Pani przy nim ma dla niego ogromną wartość. Czasami wystarczy po prostu być: spotkać się, wysłuchać, wesprzeć dobrym słowem. Jeżeli ma Pani poczucie, że przyjaciel nie radzi sobie z emocjami wynikającymi z tej sytuacji, a Pani również czuje się tym przytłoczona, to warto polecić spotkanie z psychologiem, Często osoba, która z dystansem przyjrzy się sytuacji jest ogromnym wsparciem, może zobaczyć coś, czego ani Pani ani przyjaciel nie jesteście w stanie zobaczyć, doradzić nowe rozwiązanie. W większych miastach są grupy wsparcia dla osób w trakcie rozwodu, można sprawdzić w internecie czy w pobliży Państwa nie działa taka grupa. Małżonkowie w kryzysie, także w czasie rozwodu, gdy nie potrafią się porozumieć mogą skorzystać z pomocy terapeuty małżeńskiego. Podczas takiego spotkania można powiedzieć o swoich żalach do Partnera, a terapeuta czuwa, aby rozmowa nie przerodziła się w kłótnie i wzajemne oskarżenia. Na koniec jeszcze raz podkreślam, że nawet jeżeli Pani przyjaciel nie będzie chciał skorzystać z powyższych możliwości, to Pani obecność działa na niego z pewnością bardzo korzystnie.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza