Jak pomóc sobie i chłopakowi uzależnionemu od narkotyków?

Witam poruszałam już temat palenia marihuany przez mojego chłopaka. Sytuacja jest dramatyczna mieszkamy razem ale nic poza tym ciągle się kłócimy on mnie ciągle okłamuje jestem już strasznie nerwowa biorę tabletki na uspokojenie jednak nie umiem odejść mimo że wstydzę się i rani mnie relacja między nami . Zdarza się że podczas kłótni zaczynamy się "bić" obrażamy się nawzajem on przeprasza i mówi że mnie kocha ale ja nie wierzę ....jak mam sobie poradzić?

Dzień dobry,

Zgłosić się samej do PZP i podjąć psychoterapię.
Ewentualnie w Poradni Leczenia Uzależnień, poszukać pomocy dla osób współuzależnionych.

Dzień dobry,

Zachęcam, aby udała się Pani do Ośrodka Leczenia Uzależnień. Takie ośrodki mają zazwyczaj mają ofertę dla bliskich osób nadużywających substancji. Pomogą Pani odnaleźć się w aktualnej sytuacji i znaleźć rozwiązanie. Oczywiście, jeśli jest gotowość ze strony partnera warto udać się tam z Nim. Jeśli nie może Pani pójść sama. Nie trzeba skierowania, pomoc jest refundowana przez NFZ.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.