Jak pomóc synowi uzależnionemu od alkoholu i narkotyków?

Dzien dobry,mamod kilku lat straszny problem,z moim synem i z soba.Syn jast narkomanem i alkocholikiem,nie wiem jak mu przetlumaczyc zeby chcial sie leczyc,a ja nie mam juz sily i jestem strasznie wykonczona ty sytuacja ,czuje ze nie mam szans,a wiem ze musi jakas byc jaka?jak moge go przekonac on nie widzi zadnego problemu,probowalam juz wszystkiego,nie mam sil,a on jakby umieral tak to odczowam i widze,prosze o rade.

Dzień dobry,

Proszę się zgłosić do Poradni Leczenia Uzależnień, tam Pani uzyska pomoc dla siebie, a może i bezpośrednio dla syna.

Jeżeli nie chce leczyć się dobrowolnie, to na leczenie przymusowe kieruje Sąd na wniosek członka rodziny w pierwszej linii pokrewieństwa, zgłoś sprawę do komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, która jest w każdej gminie.