Jak poprawić jakość nasienia?

Witam serdecznie! Chciałem się dowiedzieć, czy męska sperma o żółtej barwie i konsystencji galaretki może mieć jakikolwiek wpływ, znaczenie na zapłodnienie mojej żony. Czy niewielka ilość spermy o wcześniej wspomnianej barwie i konsystencji ma wpływ na zajście w ciążę? Jeśli tak, to co zrobić, żeby poprawić jakość spermy? Co zrobić, żeby nasienie było bardziej płynne, a nie galaretowate? Czy potrzebna jest duża ilość spermy, aby zapłodnić kobietę? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Witam serdecznie!

Żółta, galaretowata sperma najczęściej występuje w zapaleniu najądrza i zapaleniu prostaty. Wskazana jest wizyta u urologa, który wykona badanie urologiczne i zleci badanie ogólne moczu, a być może także badanie spermy. Jeżeli wstępna diagnoza się potwierdzi, powinno wystarczyć leczenie antybiotykiem.

Konsystencja i ilość spermy w dużej mierze zależy od ilości wypijanych płynów. Warto pamiętać zatem o prawidłowym nawodnieniu organizmu.

Pozdrawiam