Jak poprawić koncentracię i skupienie?

Mam 18 lat i muszę się dużo uczyć. Chciałabym wiedzieć, jakie produkty poprawiają koncentrację. Oczywiście oprócz ryb, które wypływają na wszystko. Bardzo proszę o poradę, pozdrawiam.

Witam!

Poprzez dostarczenie organizmowi odpowiedniego pokarmu, możemy poprawić koncentrację, pamięć, nastrój oraz zmniejszyć zmęczenie.

Aby Twój mózg prawidłowo funkcjonował, potrzebuje przede wszystkim około 2 l dziennie wody w różnej postaci oraz glukozy, która jest głównym "żywicielem" mózgu.

Istotne znaczenie ma również spożywanie śniadania, które podnosi sprawność umysłu. Powinno być wysokowęglowodanowe, ponieważ właśnie w tym czasie Twój mózg potrzebuje najwięcej tego składnika odżywczego. Śniadanie powinno więc zawierać: pełnoziarnisty chleb wraz z dodatkiem białkowym (ser/wędlina/ryba) oraz warzywnym lub porcję muesli z mlekiem lub jogurtem.

Dla prawidłowego funkcjonowania mózgu szczególne znaczenie mają cynk, żelazo, kwas foliowy, witaminy z grupy B oraz wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Źródłem tych składników są: owoce morza, orzechy i inne ziarna, mięso, zielone warzywa i ich zielone części, owoce cytrusowe, mleko, produkty mleczne, ryby, owoce morza i nasiona strączkowe.

Pokarmy, które wzmagają energię: kofeina, białko, owoce, warzywa.

Pokarmy, które tłumią energię: cukier, miód, chleb biały, alkohol.

Pamiętaj, że Twój organizm potrzebuje pełnej, zrównoważonej diety, zawierającej białka, tłuszcze oraz węglowodany.

Pozdrawiam.