Jak poprawić metabolizm?

Witam! Mam 22 lata, aktualnie ważę 51 kg przy wzroscie 159 cm. Moja waga od początku roku 2010 skacze w granicach 48-54 kg, w zależności od apetytu, z którego opanowaniem mam największy problem. Prowadzę raczej siedzący tryb życia, dlatego mój metabolizm nie działa jak powinien, również przez różnego rodzaju diety, przez które co jakiś czas przechodzę. Mam skłonności do sięgania po słodycze, nie przepadam za mięsem i moje odżywianie ogólnie jest nieregularne, dlatego nie potrafię określić przeciętnego jadłospisu dnia. Często miałam napady apetytu - przejadałam się i znowu zaczynałam odchudzać. Rok temu ważyłam nawet 45 kg, gdyż utrzymywałam dość długo dietę 1000kcal. Moja wymarzona waga, z którą najlepiej się czuję to 47-48 kg. Nigdy nie byłam gruba, jednak nie podoba mi się moje ciało i chciałabym w końcu ustabilizować swój sposób odżywiania, opanować apetyt i chęć sięgania po słodycze, a jednocześnie przyspieszyć metabolizm. Od czego zacząć? Bardzo proszę o pomoc.
22 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim chciałam podkreślić fakt, iż Pani masa ciała jest prawidłowa i nie powinna się Pani odchudzać.
Piramidę Zdrowego Żywienia znajdzie Pani na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Zamienniki dla typowych słodyczy i pomysły na zdrowe przekąski znajdzie Pani w artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski

Odnośnie czynników wywierających wpływ na metabolizm przeczyta Pani na:
http://portal.abczdrowie.pl/przemiana-materii-a-odchudzanie

W kształtowaniu ciała pomocne będą ćwiczenia.
Przykładowe materiały video znajdzie Pani na: www.abccwiczenia.pl
Co do regularności posiłków, rzeczywiście wprowadzenie ich do rozkładu dnia, może pomóc Pani w utrzymaniu kontroli nad ilością spożywanego pokarmu.
Optymalnie powinno się zjadać 5 posiłków dziennie, każdy z nich co ok. 3 godziny.

Pozdrawiam ciepło