Jak poradzić sobie z bezsennością po urazie głowy?

Witam serdecznie! Mam ogromny problem, ponieważ od 2 dni nie zmrużyłem oka. I czuję, że dzisiejsza noc również będzie zarwana. W sobotę wieczorem dosyć mocno uderzyłem się w głowę, mam rozcięte czoło. Równo pośrodku czoła. Piłem wtedy alkohol i spałem do rana bez problemu. Ale kiedy wstałem rano, czułem się okropnie. Nigdy wcześniej się tak paskudnie nie czułem. Miałem drgawki, byłem jakby w nie swojej skórze. W niedzielę wieczorem, kiedy położyłem się już do łóżka, oczy same mi się otwierały. Kiedy budzik zadzwonił o 4 rano, po prostu wstałem i wyszedłem do pracy. Po powrocie z pracy byłem okropnie zmęczony, ale nie mogłem zasnąć. W poniedziałek (wczoraj) wieczorem ten sam scenariusz w łóżku. Nie zmrużyłem oka i rano poszedłem do pracy. Ale zwolniłem się po 2 godzinach do domu, bo wymiotowałem w pracy. Leżę teraz w łóżku i nie mogę zasnąć.

Pracuję we Francji, kupiłem sobie dzisiaj w aptece lek uspokajający, który podobno pomaga w zaśnięciu (lek ziołowy). Pani w aptece zaleciła wziąć 2 tabletki przed snem, ale ja wziąłem już 8 i nadal nie mogę spać. Szukam w internecie pomocy, ale nic nie mogę znaleźć. Jestem przerażony, ponieważ nigdy wcześniej nie miałem problemów ze snem. Dodam tylko, że w niedzielę, dzień po tym uderzeniu, nie bolała mnie jakoś mocno głowa. Dzisiaj trochę boli, ale pewnie przez przemęczenie organizmu. Bardzo proszę o pomoc i radę, co powinienem zrobić, żeby sobie pomóc. Z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisywane przez Pana problemy ze snem, ale i inne objawy: drżenie ciała, niepokój, mogą mieć związek nie tyle z urazem głowy, co z odstawieniem alkoholu. Jeśli Pił Pan przez kilka dni pod rząd alkohol (proszę tu uwzględnić również piwo), a na drugi dzień po odstawieniu pojawia się bezsenność, niepokój i drżenie, to może dotyczyć Pana problem uzależnienia. Do typowych objawów alkoholowego zespołu abstynencyjnego należą nudności i wymioty.

Osoba uzależniona może wymagać detoksykacji, aby odstawić alkohol. Detoksykacja polega na nasyceniu lekiem uspokajającym i jego stopniowym odstawieniu. Pozwala to na łagodniejszy przebieg zespołu odstawiennego.
Po detoksykacji wskazane jest leczenie odwykowe.

W Pana sytuacji warto również skorzystać z konsultacji neurologicznej.

Z pozdrowieniami