Jak poradzić sobie z bólem pojawiającym się podczas stosunku?

Witam, mój problem jest dość dziwny. Od 4 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne aby uregulować miesiączki po poronieniu. Podczas gdy mój partner we mnie wchodzi odczuwam ból i tak jest za każdym razem, nawet jeśli wyjdzie tylko na chwilę (zdarza się, że ból pojawia się także po stosunku). Jest to dla mnie straszny dyskomfort, ponieważ nigdy wcześniej tak nie było, przez co nie odczuwam w ogóle przyjemności z seksu. Dodam, że stosujemy żele intymne - myśleliśmy, że to coś zmieni, ale niestety nie pomaga. Co to może być? Proszę o pomoc..
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Antykoncepcja hormonalna może zwiększać ryzyko zakażeń grzybiczych i bakteryjnych pochwy, a także może zmieniać stan błony śluzowej pochwy.

W opisanej sytuacji wszystkie z opisanych przyczyn są możliwe. Na początku proponuję wykluczyć wszystkie najczęstsze przyczyny bólu podczas stosunku u kobiet - stany zapalne oraz zmiany organiczne. Jeśli po wykluczeniu taki przyczyn można będzie podejrzewać wpływ stosowanej antykoncepcji wówczas należy się zastanowić nad zmianą preparatu.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl