Jak poradzić sobie z czerwoną plamką na żołędziu?

Witam, mam 30 lat mój problem trwa od 3 lat. Ok 6 lat temu poddałem się zabiegowi obrzezania całkowitego z powodu lekkiej stulejki, którą miałem ok 6 lat. Po dwóch latach od zabiegu czubek żołędzia był bardzo suchy i z czasem pojawiła mi się mało widoczna czerwona plamka wokół ujścia cewki moczowej, która po kąpieli robi się jaśniejsza. Z czasem objęła cały czubek żołędzia (część, która jest cały czas odsłonięta) i już się nie powiększa od 2 lat. Urolog przepisał różne maści, w tym sterydową, które nic nie pomogły. Pobrano mi wycinek do badania histopatologicznego - wynik mały polip włóknisto-nabłonkowy. Lekarz powiedział, że to nic groźnego, po prostu czubek żołędzia jest cały czas narażony na otarcia i stąd ta zmiana. Bardzo proszę o poradę, co dalej z tym robić, obawiam się, żeby ta zmiana nie przekształciła się w jakiś nowotwór.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Objaw jaki Pan opisuje rzeczywiście jest bardzo niecharakterystyczny. Jednakże z opisu wynika, że diagnostyka problemu była bardzo szeroka i naszym zdaniem bardzo rozsądnie przeprowadzona.
Zmiana jaką opisano badaniem histopatologicznym zdecydowanie, tak jak powiedział Panu lekarz nie jest niebezpieczna. Nie oznacza to jednak, że należy o niej całkowicie zapomnieć. Powinien Pan obserwować zmianę, starać się zauważyć jak najwcześniej czy się ewentualnie nie powiększa, czy nie pojawiają się jakieś objawy dodatkowe.
Gdyby cokolwiek Pana zaniepokoiło proszę skonsultować się ze specjalistą.