Jak postępować podczas leczenia zakrzepicy?

Zakrzeplica co mozna a co nie wolno?! Od 3 tyg lecze zakrzeplice żyły nadal sa zatkane biorę lek Xarelto noszę pończoche uciskowa II stopnia. Wiem tyle ze mam duzo chodzić. A czego mam unikać a co moge np. rower? Czy moge isc na basen? Na słońcu przebywać?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Pończochę powinna Pani mieć przez cały dzień. W nocy kończyny dolne powinny być uniesione. Szeroko pojęta aktywność fizyczna jest wskazana. Jednak w razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów - ból kończyny, duszność, ból w klatce piersiowej należy niezwłocznie zgłosić się na Szpitalny Oddział ratunkowy najbliższego szpitala.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Absolutnym priorytetem jest regularne przyjmowanie leku Xarelto, stosowanie zaleceń lekarskich i zapobieganie odwodnieniu - Należy wypijać dziennie minimum 1,5-2 L wody dziennie.