Jak postępować w przypadku mocnego stłuczenia stopy w cukrzycy typu I?

Od 20 lat choruję na cukrzycę typu I. Pracuję jako kierowca na nocne zmiany - przewożę art. spożywcze. Kolega w pracy niechcący opuścił na moją stopę widły od wózka widłowego. Stopa bardzo mnie boli, mam mocno stłuczony duży palec u lewej stopy. Zrobiłem prześwietlenie stopy, które nie wykazało żadnych złamań. Jednak palec boli dalej, mimo iż smaruję go maścią chłodzącą na stłuczenia. Moja narzeczona wysyła mnie do lekarza, jednak nie mam na to dość czasu. Proszę o pomoc - co powinienem robić w takiej sytuacji? Czy takie stłuczenie stopy jest bardzo groźne?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli

https://portal.abczdrowie.pl/polineuropatia-grozne-powiklanie-cukrzycy