Jak postępować z dziewczyną, z którą się rozstałem, ale ona nie może się z tym pogodzić?

Mam 19 lat, jestem maturzystą. Rozstałem się ze swoją dziewczyną. Jakoś to przyjąłem, nie załamałem się choć nie jest łatwo. Kochałem ją i kocham dalej, ale nie mogę z nią dłużej być. Starałem się dla niej, rezygnowałem z wielu rzeczy tylko po to, żeby było dobrze. Ona powiedziała kilka słów za dużo, które bardzo bolą. Nie chce więcej z nią być, nie teraz. Ona nie może pogodzić się z tym, że nie jesteśmy już razem. Bierze za dużo proszków uspokajających i dziś w szkole zemdlała. Co mam zrobić? Ma myśli samobójcze, ale na razie nie było żadnych prób (być może chce zwrócić na siebie uwagę). Nie chcę żeby robiła sobie krzywdę, tylko nie wiem co jej może przyjść do głowy. Proszę o jakąkolwiek poradę, pomoc. Pozdrawiam, M.

Witam!
Rozstanie z ukochaną osobą jest trudnym przeżyciem i każdy człowiek przeżywa ten czas w sposób indywidualny. Pan radzi sobie z problemami, ale mimo to cierpi z powodu rozstania. Pana dziewczyna ma inny styl radzenia sobie w takich sytuacjach. Nachodzące ją myśli samobójcze i branie nadmiernej ilości leków może mieć na celu zwrócenie Pana uwagi i Pana powrót do niej.
Warto porozmawiać z nią o tym, co Pan na ten temat myśli. Jeśli nie chce Pan robić tego bezpośrednio, może Pan napisać do niej e-mail czy list. Warto wyjaśnić jej Pana stanowisko w tej sprawie. Może Pan jej pomagać, jednak nadmierne zainteresowanie jej sprawami może dawać jej nadzieję na Pana powrót.
Na złamane serce jest tylko jedno lekarstwo - czas. I właśnie tego czasu potrzebuje Pana była partnerka, by móc poradzić sobie z tym wszystkim. Jeśli jednak będzie Pan wiedział, że ona chce popełnić samobójstwo, to należy o tym fakcie zawiadomić policję. Warto również porozmawiać z jej rodzicami i przyjaciółmi. Wsparcie ze strony bliskich osób jest pomocne w przezwyciężaniu trudności. Proszę również nie zapominać o sobie i swoich problemach. Pan też jest ważny w tej sytuacji, dlatego proszę pamiętać o  swoich potrzebach i samopoczuciu.

Pozdrawiam