Jak powinien wyglądać jadłospis w 30. tygodniu ciąży?

Witam serdecznie mam pytanie odnosnie mojej ciazy. Według miesiaczki jestm w 30 tc lekarz na udg w czwartek spoeiwedziam ze lozysko osiagnelo juz trzeci stopien dojzalosci,ale plyn owodniowy jest w normie i przeplywy takze wporzazku.kolejne badanie usg za 2 tygodnie,bardzo sie boje co najlepiej robic w tym czasie co jesc?lekarza kazal mi duzo owocow.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie ma specjalnych wytycznych dotyczących diety w tym szczególnym czasie. Powinna Pani jeść to, na co ma ochotę. Głównie warzywa i owoce, unikając węglowodanów prostych i tłuszczów nasyconych. Posiłki powinny być pełnowartościowe. Należy unikać dań gotowych, tylko do podgrzania, fast-foodów, napojów gazowanych zawierających cukier i/lub kofeinę.

Witam serdecznie,

nie jestem w stanie polecić Pani konkretnego jadłospisu na dany miesiąc ciąży ponieważ taki nie istnieje. Należy jeść zdrowo, posiłki powinny być pełnowartościowe i odpowiednio zbilansowane. Sięga Pani po owoce, warzywa, soki owocowo-warzywne, węglowodany złożone, tłuszcze roślinne. Unika Pani kofeiny, dań typu instant i fast food. Nie należy przesadzać ze słodyczami.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk