Jak powstrzymać obfite krwawienie miesiączkowe?

Witam,mam poważny problem z krwawieniem miesiączkowym,co 1,5 godziny muszę zmienić tampona, w nocy to tampon i podpaska przemakają, 2 miesiące temu miałam stwierdzoną krwotoczną miesiączkę. Co może powstrzymać zbyt obfite krwawienie? Czy picie wapna pomaga? Jak radzić sobie z tym w nocy? Czy są jakieś tabletki bez recepty? Czy krwotoczną miesiączkę się leczy? Czy można przeprowadzić jakiś zabieg, aby krwawienie miesiączkowe nie było takie obfite? Czy krwotoczna miesiączka może być groźna dla zdrowia? Czy może mi coś grozić? Mogę się wykrwawić? Wyglada to naprawdę okropnie. Kiedy zbliża mi się okres to jestem przerażona. Stresuję się na samą myśl o miesiączce. Co powinnam zrobić? Proszę o pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W pierwszej kolejności warto ustalić przyczynę takiego stanu. Podczas konsultacji ginekologicznej rozważane są następujące przyczyny krwotocznych miesiączek: zaburzenia układowe, choroby tarczycy, zaburzenia krzepnięcia krwi, przyczyny miejscowe tj: mięśniaki, polipy śluzówki macicy. Leczenie mogą wspomagać chłodne okłady na podbrzusze oraz zioła: mącznica lekarska – w postaci nalewki lub kapsułek; olejek z wiesiołka, nagietka; napar z tasznika pospolitego, skrzypu polnego, kwiatu pokrzywy, przywrotnika Ważna jest także odpowiednia dieta: bogata w witaminę C (gryka, owoce, orzechy i ziarna); bogata w witaminę A; bogata w żelazo (wątroba, surowe mięso, warzywa, skorupiaki, ryby, suszone morele, pełnoziarnisty chleb i zboża) i magnez (owoce i warzywa)