Jak pozbyć się bezseności?

Moje dolegliwości z bezsennością są troszeczkę dziwne, ale męczą mnie już od długiego czasu. Nie mogę zasnąć, gdy idę na drugi dzień do pracy na ranną zmianę, i wtedy nie obejdzie się bez choćby ćwiartki tabletki nasennej. Gdy przychodzi weekend, mogę normalnie zasnąć lub gdy mam druga zmianę również. Najgorsze jest to, że od jakiegoś czasu mój zakład zniósł drugą zmianę i chodzę tylko na pierwszą. Teraz to przez pięć dni w tygodniu muszę łykać te tabletki, bo inaczej nie zasnę. Próbowałam już różnych metod, ale nic nie skutkuje, bez choćby kawałka tabletki nie zasnę. Już nie wiem, co mam robić, a nie chcę się uzależniać od leków, o ile już nie jestem uzależniona.

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

Trudno mi się ustosunkować do pytania bez większej ilości informacji dotyczącej godzin pracy, godziny zasypiania i wybudzania zarówno w dniu powszednim, jak i podczas dni wolnych od pracy, Pani nawyków w godzinach wieczornych, w końcu - chorób przewlekłych. Gdyby Pani zechciała dopisać te infromacje, postaram się doradzić.

Rozwiązaniem może być również wizyta w poradni leczenia zaburzeń snu bądź w najbliższej poradni zdrowia psychicznego.

Pozrdawiam serdecznie