Jak pozbyć się białego nalotu na języku?

Mam dziwnie biały język nalot i jest jego mnóstwo byłem u 6 lekarzy i nic brałem nystan i sporanox zapach jest okropny niewiem co mam robić proszę o pomoc piotr.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie. Terapia niepowikłanej kandydozy( grzybicy) polega na stosowaniu płynów do płukania jamy ustnej zawierających chlorheksydynę. Do odkażania skóry i błon śluzowych jamy ustnej można zastosować również kwas borny, jodynę, gencjanę, roztwór nadmanganian potasu lub wodę utlenioną (w odpowiednich stężeniach). Pomocne są również żele stomatologiczne i pasty zawierające m.in. dializat z krwi cieląt, który posiada silne właściwości regenerujące uszkodzonych komórek błony śluzowej. Substancje przeciwgrzybicze należy aplikować na zmienioną grzybiczo błonę śluzową jamy ustnej po każdym posiłku.

Witam,
opis sugeruje kandydozę. Należy wykonać badania popłuczyn z ust w kier. grzybów i przyjąć odpowiednie leki doustne...
proszę wykluczyć z diety słodycze.
Pozdrawiam