Jak pozbyć się bolących krost z twarzy?

Mam 23 lata, jestem kobietą. Nigdy nie miałam większego problemu z wypryskami na twarzy. Na dzień dzisiejszy wyskakują mi krosty na czole i wokół ust, te krosty są nabrzmiałe, wychodzi z nich woda, krew, czasem coś w rodzaju wągra. Często są bolesne, zdarza się również, że wyskakują dwie krosty obok siebie, zlewając się w całość. Stosuję od jakiegoś czasu płyn do cery trądzikowej, który poleciła mi pani w aptece, niestety po dwóch tygodniach stosowania nie ma żadnych efektów, wręcz przeciwnie, ciągle pojawiają się nowe wypryski. Proszę o radę, co robię źle, a może stosuję złe fluidy do makijażu, niestety przez te krosty mam tak zniszczoną twarz, że bez makijażu wstydzę się pokazać nawet mężowi.

Witam serdecznie!
Cera trądzikowa wymaga systematycznej i odpowiednio dobranej pielęgnacji. Odpowiednio dobrane powinny być nie tylko kosmetyki do pielęgnacji, ale również te do makijażu.
Nie powinna Pani również zmian drażnić czy wyciskać, niektóre zabiegi złuszczające naskórek także nie są wskazane w pielęgnacji tego typu cery.

Wiele przydatnych informacji znajdzie Pani na naszym portalu.
Jeżeli mimo wprowadzenia zmian problem się nie zmniejszy, zachęcam do wizyty u dermatologa. Lekarz pomoże w doborze leczenia.
Pozdrawiam