Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu?

Witam w jaki sposob mozna sie pozbyc nadmiaru sodu z organizmu?
ponad rok temu

Witam, najprostszym, a zarazem najskuteczniejszym sposobem na zmniejszenie obrzęków ciała, a tym samym pozbycie się nadmiaru sodu z organizmu jest wypijanie dużej ilości płynów - minimum 2 l dziennie. Proszę pić wodę mineralną niskosodową, soki warzywne oraz soki ze świeżo wyciskanych owoców (w ramach przekąski), herbaty ziołowe, herbatę zieloną, owocową, białą czy czerwoną. Warto również wzbogacić swoją codzienną dietę w warzywa, owoce oraz zupy (na wywarze warzywnym). Drugim bardzo ważnym punktem jest eliminowanie produktów bogato-sodowych – kostek bulionowych, przypraw typu vegeta, gotowych dań, gotowych sosów np. sałatkowych, chispów, paluszków, słonych przekąsek (także słonych orzechów), wędlin i serów żółtych, sera feta, oliwek oraz ograniczyć dodawanie soli do potraw. Pozdrawiam.