Jak pozbyć się nieestetycznych zmian na skórze?

Mam na ramionach bardzo długo gojące się krosty, które po zagojeniu pozostawiają po sobie różowe lub jasnobrązowe plamki, dodatkowo podobne krosty pojawiają mi się na dekolcie i szyi, czasem na barkach i łopatkach, lecz nie zostają mi po nich plamki. Na twarzy mam rozszerzone pory, pojawiające się małe krostki, cerę tłustą. Na reszcie ciała, głównie na ramionach i nogach suchą a nawet bardzo suchą i lekko łuszczącą się skórę. Jak mogę poprawić wygląd mojej skóry?

Witam!

Bez dokładnego obejrzenia zmian trudno jednoznacznie postawić diagnozę oraz określić przyczynę opisanych zmian skórnych. Być może zmiany skórne są spowodowane przetłuszczaniem się skóry w miejscach typowych. Na podstawie opisu można podejrzewać, że czynnikiem sprzyjającym przebarwieniom skórnym jest ekspozycja opisanych okolic na promieniowanie słoneczne. W celu zapobiegania należy stosować kremy z filtrem UV (30 lub wyższym) przeznaczonym do stosowania na skórę twarzy. Aby przyspieszyć gojenie się zmian można stosować wiele preparatów dermatologicznych np. Cicaplast punktowo na zmianę wg zaleceń producenta. Ważna jest również codzienna pielęgnacja skóry, na twarz należy stosować łagodne środki nie zawierające alkoholu, dostosowane do typu skóry. Ważna jest systematyczność, regularne dwukrotne (rano i wieczorem) oczyszczanie skóry oraz powstrzymywanie się od mechanicznego usuwania zmian. Na okolice suche należy stosować preparaty głęboko nawilżające.

Pozdrawiam serdecznie!

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.