Jak pozbyc się problemów ze skórą?

Mam pytanie dotyczące mojej twarzy. Mianowicie jestem alergiczna, robią mi się  na twarzy ramionach plecach i dekolcie krosty które wyglądają jak trądzik niestety nie mogę w żaden sposób się  go pozbyć. Byłam już leczona nawet w szpitalu na ta dolegliwość i była poprawa do pewnego momentu. Kiedy kopie się woda w moim mieście źle na mnie reaguje bo styknieciu z moim ciałem okolice wcześniej wymienione nasilają się w powstawaniu ran. Natomiast kiedy jestem na wakacjach np. nad morzem nie mam żadnych dolegliwości i skora robi się czysta. Niestety kiedy juz wrócę do domu i nastąpi kontakt z woda z mojej miejscowości wszystko powraca i niestety nic nie działa żaden preparat nie umiem sobie z tym w żaden sposób poradzić. Bardzo proszę o pomoc. Bardzo mi to przeszkadza i niestety psuje samo poczucie. Proszę o szybka odpowiedz
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Jest możliwe, że przyczyna Pani dolegliwości jest reakcja alergiczna. Czy były kiedykolwiek wykonywane testy alergiczne w celu wykrycia przyczyny dolegliwości? Jeżeli nie warto wziąć je pod uwagę. Proszę jeszcze się zastanowić co wzmaga objawy- być może stosowane do kąpieli kosmetyki, proszek do prania, płyn do płukania, preparaty do makijażu, balsam? Proszę zwrócić uwagę także na produkty spożywcze. Warto zastanowić czym jeszcze różni się Pani pobyt nad morzem, czego Pani tam nie stosuje, a co jest używane w domu.

Warto wybrać się do dermatologa, być może także do alergologa.
Pozdrawiam.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.
www.lenartowiczclinic.pl