Jak pozbyć się przebarwień?

Witam bardzo serdecznie. Kiedyś pisałam, że mam niespecyficzny stan zapalny skóry, ale okazało się po dalszych badaniach, że to jest wyprysk kontaktowy (eczema). Moje stopy i podudzie się już powoli goją, trwa to dość długo, ale teraz zostały mi przebarwienia - ciemnobrązowe plamy. Lekarz dermatolog polecił mi stosowanie kremu rozjaśnającego przebarwienia L***, firmy I***, jednak na razie nie widzę poprawy. Ponadto po wykonaniu testu "true test'' wyszło, że jestem uczulona na kalafonię i nikiel. Mam do Państwa pytanie - jak producenci kosmetyków, szamponów, farb do włosów, kremów, mydeł, lakierów do włosów i paznokci oznaczają kalafonię w składzie kosmetyku? Za wyczerpujące odpowiedzi serdecznie dziękuję.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Kalafonia niestety zawarta jest w wielu kosmetykach - cieniach do oczu, tuszach do rzęs, różach. Również w niektórych mydłach. Jeżeli chodzi o inne produkty znajduje się także w pastach do butów, pastach do podłóg, tekturach, farbach drukarskich, plastrach a nawet w gumach do żucia.

Każdy producent ma obowiązek zawierać skład produktu na opakowaniu. Często podawany jest on w języku angielskim, gdzie kalafonia ukrywa się pod nazwą rosin.

Jeżeli chodzi o przebarwienia, to niestety ich leczenie jest długofalowe i nie zawsze skuteczne. Proszę uzbrioć się w cierpliwość.

Pozdrawiam.