Jak pozbyć się przewlekłej anemii?

Witam. Mam 20 lat i od 3 lat zażywam tabletki antykoncepcyjne. Od dłuższego czasu (właściwie to o wielu lat) robiąc badanie krwi lekarz stwierdza na ich podstawie anemię (niedobór żelaza, za małą ilość hemoglobiny lub erytrocytów). Robię badania średnio 4 razy do roku i wyniki są bardzo podobne. Pomimo tego, że jem produkty bogate w żelazo, ostatnio przez 2 miesiące przyjmowałam kwas foliowy, staram się jeść produkty bogate w witaminy, żelazo itp. od 4 miesięcy bardzo wypadają mi włosy (od 2 miesięcy zażywam regularnie skrzyp z witaminami).  Jak pozbyć się dolegliwości anemii?

http://portal.abczdrowie.pl/kwas-foliowy

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
w Twoim przypadku warto skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu- warto przyjmować preparaty  żelaza, które poprawią obraz czerwonokriwnkowy w badaniach laboratoryjnych. Lekarz pierwszego kontaktu pomoże dobrać dla Ciebie najbardziej odpowiednie preparaty.

Pozdrawiam!