Jak pozbyć sie tradziku?

Mam 17 lat..trądzik mam od 3 lat...nie wiem jak go się pozbyć...używałam różnych rzeczy...tonik i krem z avonu..na początku używałam tonik i krem przez miesiąc...był efekt ..ale w drugim miesiącu byłam na całej twarzy wysypana....poszłam do dermatologa...zaleciła mi maść na trądzik...nie pamiętam nazwy..ale pamiętam że był on przeznaczony to tradziku zaskórnikowego...używałam pół roku efektu nie było..moja skóra po maści była bardzo tłusta...wiec postanowiłam leczyć go na własną rękę, kupiłam clean&Clear...krem ....po tym kremie skóra była mniej tłusta nie miałam pryszczy na czole..ale na brodzie nadal miałam.......więc zrezygnowałam...używałam też żel i tonik z firmy ziaja...nie pomogły...w czerwcu kupiłam w aptece cerabit...farmaceutka zaproponowała mi tonik Oxy...kupiłam go....stosowałam go 3 dni ....dlatego że na toniku pisało że to jest tonik alkoholowy...miałm raz żel alkoholowy...twarz była tragiczna...nie wiem co robić.....gdy zapytałam dermatologa jaki mam trądzik...dostałam odpowiedz przebieg łagodny...jesteś ładna.....mój trądzik jest taki ..brodę i czoło i policzki mam czerwone...broda jest taka..że jak napisałam jest czerwona..są małe czarne punkciki niewidoczne..ale nie mogę nic wicisnać..tak jak bym miała trądzik podskórny i jak dotykam brodę reką czuje jak na brodzie bym nic nie miała, żadnych niedoskonałości......policzki-jak dotykam ręką czuję jak takie bym miała kamyczki małe.Tu też nie da się nic wycisnąć..ale czuje że coś mam na czole tak samo..i przy uszach też..proszę pomóżcie...i często dużo jem słodyczy...i nie mogę przestać  jeść...co powinnam unikać podczas trądziku..dodam że moja mama miała trądzik.Ale miała gorszy stan skóry niż ja gdy skończyła 30 lat pojawił się jej trądzik różowaty .Siostra i kuzynka też miały.

Obecnie odchodzi się™ od nadmiernie wysuszających produktów na bazie alkoholu- zwł‚aszcza w przypadku cer wrażliwych.
Proszę zwrócić‡ uwagę™ na pielę™gnację™ cery- waźne jest dobranie odpowiednich kosmetyków do cery z trądzikiem - np. seria Effaclar, Purritin. Proszę™ pamię™tać‡ o regularnym zł‚uszczaniu naskórka przy pomocy peelingów enzymatycznych. W aptekach dostę™pne są  wygodne preparaty typu 2w1 (np. Bioderma żel zł‚uszczający do mycia twarzy).

Nie jest wskazane samodzielne usuwanie wykwitów- jeże›li nie ma Pani obecnie zmian zapalnych na twarzy, to proszę™ skorzystać‡ z pomocy kosmetyczki, która pomoże w oczyszczeniu skóry twarzy.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.