Jak pozbyć się trądziku, gdy leki nie pomagają?

Witam, chciałbym poprosić o jakąś poradę, jak pozbyć się trądziku. Otóż mam 15 lat i od 2 lat mam duży trądzik. Byłem u lekarza, ale ten nawet jakoś dokładnie nie spojrzał, tylko dał jakąś maść. Po około 2 miesiącach smarowania, nie było widać nawet małych zmian. Potem od innego lekarza też dostałem jakieś maści i też nic nie pomogło. Chciałbym coś z tym zrobić, żeby raz na zawsze to znikło, po prostu chcę mieć normalne życie, a przez ten trądzik wstydzę się robić foto itp. ;( Proszę o jakąś dobrą poradę i jakie tego mogą być koszty.  Trądzik mam na twarzy oraz trochę na ramionach, tylko na górze odrobinę, najwięcej to mam na polikach . W razie co, mogę wstawić foto. Może to by wam pomogło dobrze doradzić.

Witam!

Trądzik jest chorobą skóry wymagajacą leczenia. Najlepiej, kiedy jest ono indywidualnie dobrane przez lekarza dermatologa, po dokonaniu przez niego oceny stanu skóry. Trzeba pamietać, że efekty nie pojawią sie od razu, lecz po konsekwentnym długotrwałym leczeniu. Podstawą, o której często się zapomina, jest właściwa pielegnacja cery, przy użyciu przeznaczonych do niej kosmetyków. Tu równiez cenna jest porada lekarza. Na pewno godne polecenia są serie apteczne, zawierajace większe stężenia substancji aktywnych, co zwiększa szanse ich zadziałania.

Pozdrawiam

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź

dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak

najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest

zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę

odpowiednio dobranymi do stanu skóry.

Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz

odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do

smarowania na skórę.