Jak pozbyć się tych uciążliwych myśli?

Od paru miesięcy mieszka u mnie tymczasowo mój kuzyn, który właśnie zdał maturę i obecnie robi sobie rok przerwy przed pójściem na studia. Tydzień po jego wprowadzeniu się zacząłem mieć niepokojące myśli. Pewnego razu przyśniło mi się, że jestem związany i zakneblowany, a mój kuzyn zbliża się do mnie z piłą i zamierza odciąć mi rękę. Co dziwne, nie był to dla mnie koszmarny sen. Obudziłem się i zauważyłem u siebie silną erekcję. Podczas dnia rozpamiętywałem tę scenę ze snu i za każdym razem odczuwałem podniecenie seksualne. Dziwi mnie to ogromnie, bo nie jestem gejem i nigdy nie miałem skłonności homoseksualnych. Cały czas fantazjuję o tym, by sen się ziścił. Zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to normalne, ale nie potrafię przestać. Gdy zaczynam myśleć o moim kuzynie pozbawiającym mnie kończyny, nachodzą mnie dziwne fale gorąca. To wszystko sprawia, że czuję się nienormalny. Nie wiem, czy można to sklasyfikować jako depresję, ale nie mam pojęcia, do kogo się z tym zwrócić.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

opisuje Pan skomplikowany problem, którego oceny nie mogę się podjąć na łamach tego portalu. Takie fantazje mogą mieć różne podłoże i, w zależności od towarzyszących im dodatkowych doznań, być traktowane jako przejaw różnych problemów zdrowotnych. Niekiedy różne niezwykłe fantazje pozostają w obrębie normy.

Proponowałbym Panu wyjaśnić tę sytuację, udając się na konsultację do specjalisty z poradni zdrowia psychicznego (w pierwszej kolejności poleciłbym psychologa, który oceni wstępnie sytuację na podstawie badania i szczegółowego wywiadu, w razie potrzeby podejmie się leczenia bądź skieruje Pana do lekarza odpowiedniej specjalności).

Rozumiem, że są to trudne doznania, o treści mogącej być dla Pana bardzo intymną. Szczera rozmowa pozwoli jednak, zarówno Panu, jak i specjaliście, właściwie ocenić problem i wybrać najodpowiedniejszą metodę postępowania w danej sytuacji.

Pozdrawiam serdecznie